👉 Невірний телефон
👉 Невірний формат email
👉 Обов'язкове поле
Наш QR-кіт відправив вам СМС з посиланням на завантаження застосунку. Будь ласка, перевірте вхідні повідомлення 😉
Дякую
Вибачте, не вдалося відправити повідомлення. Будь ласка, скористайтесь QR-кодом
Закрити
Вибачте, не вдалося відправити повідомлення. Будь ласка, спробуйте пізніше
Закрити
Нічого не знайдено
клієнт
клієнта
клієнтів

Відповіді на часті питання щодо інвестицій

Тут ви знайдете відповіді на питання, що цікавлять вас, з інвестицій та використання застосунку

Часті запитання

Що таке акції?
Акції - це цінні папери, які дають права акціонеру щодо компанії (акціонерного товариства). Наприклад, право на отримання частини прибутку компанії (дивідендів), право на частину майна компанії у разі її ліквідації/реорганізації, право на управління компанією
Які акції я можу придбати?
Ви можете придбати акції будь-якої компанії з вказаних у нашому списку.
Чи існує ризик купівлі акцій?
Так. Інвестування – за своєю природою ризиковане заняття. Використовуючи наш застосунок, ви берете на себе ризики, пов'язані з торгівлею акціями. Докладніше про ризики викладено у розділі “Декларація про фактори ризиків” публічної частини Генерального договору.
Як вибрати які акції купити?
Є багато способів вибрати які акції купити. Ви можете здійснити дослідження компанії, прочитати рекомендації аналітиків, вивчати новини компаній та ринків. В будь якому випадку не існує єдиної рекомендації, як прийняти рішення про купівлю, і у багатьох випадках це залежить від ваших особистих цілей, горизонту інвестування та бажання ризикувати. Ми не надаємо допомоги у прийнятті рішень щодо інвестування, але ми робимо процес інвестування максимально простим та зручним.
Що означає час роботи ринку?
Фондовий ринок відкритий протягом певного часу протягом дня. Ви можете купувати та продавати акції тільки в ці години. Американський ринок відкритий з 16:30 до 23:00 (за київським часом). Ринок закритий у вихідні та деякі святкові дні у США.
Що означає фіксація прибутку?
Фіксація прибутку - це заявка на автоматичний продаж однієї або кількох ваших акцій, якщо їхня ціна досягає заздалегідь визначеної ціни на ваш вибір. Виконання такої заявки відбувається за ринковою ціною, яка буде на ринку після досягнення певної ціни.
Чому я не можу купити акції за більше грошей, ніж у мене на рахунку?
На даний момент ми не надаємо кредитного плеча. Тому Ви можете купувати акції лише у випадку, якщо загальна вартість покупки не перевищує доступні кошти на вашому рахунку.
Як зняти гроші з рахунку?
Якщо ви хочете зняти гроші зі свого рахунку, будь ласка, натисніть "Вивести на карту" та дотримуйтесь інструкцій. Кошти буде миттєво зараховано на вашу доларову картку. При знятті коштів з рахунку врахуйте, будь ласка, що у разі наявності інвестиційного прибутку на момент зняття грошей ми утримаємо передбачені законодавством податки (18% ПДФО та 1,5% військовий збір)
Чи маю я сплачувати податки з мого прибутку?
Так, до вашого прибутку буде застосовано податок у розмірі 19,5% від прибутку. Він буде автоматично знятий з вашого рахунку, коли ви сплачуєте гроші АБО в кінці фінансового періоду. Податок розраховується на основі чистого прибутку. ( Наприклад: якщо ви заробили 20% на угоді вартістю $100 і втратили 20% на іншій угоді вартістю $100, податок складе $0).
Чи потрібно за підсумками року подавати декларацію до податкової?
Так. За підсумками року Клієнт має подавати декларацію. Виконання Банком функцій податкового агента не звільняє Клієнта від подання податкової декларації протягом року при отриманні інвестиційного прибутку. (Абз.3 п. 170.2.2 Податкового Кодексу)
Також подання декларації рекомендовано навіть при наявності інвестиційного збитку, оскільки задекларовані інвестиційні збитки минулих років можуть зменшувати інвестиційний прибуток в майбутньому. Але таку можливість будете втрачено в разі неподання декларації при наявності збитків.
До кінця року ще далеко і ми плануємо полегшити процес подання декларації з операцій з акціями.
Або ми зможемо зробити це за вас, або скоротимо його до кількох кліків для вас.
За такої схеми ситуація коли я переплатив податок і мені треба морочитися з декларацією, щоб повернути переплату менш ймовірна? Чи все одно краще заповнювати самому?
Так. Ситуація менш ймовірна, але не виключена (наприклад ви виводили кошти протягом року і на момент виведення у вас був прибуток і з вас були утримані податки, але за підсумками року ви все ж таки можете отримати збиток).
Законодавство свідчить, що виконання банком функцій податкового агента не звільняє клієнт від обов'язку подання податкової декларації за підсумками року. (Абз.3 п. 170.2.2 Податкового Кодексу)
До кінця року ще далеко і ми плануємо полегшити процес подання декларації з операцій з акціями. Або ми зможемо зробити це за вас, або скоротимо його до кількох кліків для вас.
Як я можу купити чи продати акції?
Ви можете вибрати компанію, яка вам сподобалася з нашого списку і купити її акції за ринковою ціною. Ви можете продати їх пізніше за ринковою ціною на момент продажу.
Скільки акцій я можу придбати?
Ви можете придбати стільки акцій, скільки забажаєте на суму наявних коштів на брокерському рахунку.
Чи можу я втратити гроші, торгуючи акціями?
Так. Якщо акції, якими ви володієте впадуть у ціні і ви продасте їх за нижчою ціною, ви втратите різницю між ціною купівлі та ціною продажу.
Яку інформацію ви надаєте щодо акцій?
Якщо ви натиснете на окрему акцію під символом тикера та ціною, ви зможете побачити показники акцій за певний час, огляд компанії, а також різні фінансові показники, такі як капіталізація, обсяг та коефіцієнт P/E, розмір дивідендів.
Що таке обмеження втрат?
Обмеження втрат - це заявка, яка автоматично продає одну або кілька ваших акцій, якщо їхня ціна падає до заздалегідь визначеної ціни на ваш вибір. Виконання такої заявки відбувається за ринковою ціною, яка буде на ринку після досягнення певної ціни.
Чи пропонуєте ви поради які акції купувати?
Ні. На жаль, ми не можемо дати вам поради які акції купувати.
Як я можу додати гроші на свій рахунок?
Якщо ви хочете поповнити свій рахунок, будь ласка, натисніть "Поповнити рахунок" та дотримуйтесь інструкцій. Кошти будуть списані з вашої доларової картки monobank.
Як мені знайти загальний дохід?
Загальні показники вашого рахунку можна побачити на головній сторінці розділу "Портфель". Також на головній сторінці можна переглянути показники кожної окремої акції.
Де та в кого зберігаються акції?
Зберігання акцій для нас виконує наш партер EXANTE відповідно до законодавства США та Євросоюзу. При цьому всі активи клієнтів сегреговані (відокремлені) від активів брокера. Акції кожного клієнта враховуються на окремому субрахунку в рамках рахунку Банку EXANTE. EXANTE не є депозитарієм, але має право (ліцензію) на надання кастодіальних (зберігання) послуг та обліку прав за фінансовими інструментами та їх адміністрування для своїх клієнтів.
https://www.cysec.gov.cy/en-GB/entities/investment-firms/cypriot/37644/
Через ланцюжок номінальних володінь (Універсал банк номінальний власник акцій на користь своїх клієнтів, EXANTE номінальний власник на користь своїх клієнтів, у тому числі Універсал банку, інші брокери та треті особи задіяні EXANTE для виконання угод можуть бути номінальними власниками для EXANTE) і так далі. Але у будь-якому разі кінцевими правами з акцій (наприклад правом отримання дивідендів) є кінцеві власники. У нашому випадку, наші клієнти.
Це стандартна модель для брокерського бізнесу та зберігання активів за кордоном.
Якщо я продавав, але не виводив із брокерського рахунку, податок буде утриманий раз на рік автоматично?
Так. Але лише за умови, що на вашому брокерському рахунку є потрібні кошти. У випадку, якщо коштів буде мало (наприклад ви все інвестували і грошей немає), тоді Банк тільки повідомить клієнта та податкові органи про наявність прибутку та необхідність сплати податків. І тут обов'язок сплати податків лягати на клієнта.
Чи потрібно самостійно у звіт про доходи (декларація про доходи за підсумками року) вказувати дати кожної купівлі/продажу акцій?
Ні, при заповненні декларації дат кожної купівлі/продажу не потрібно вказувати. Потрібно буде вказати суму доходу (суму продажу) та суму витрат (суму купівлі+комісії), а також фінансовий результат. Ми надамо за підсумками року повний звіт щодо операцій та розрахунку інвестиційного прибутку та податкових зобов'язань за рік, до якого входитимуть усі необхідні документи, що містять всю необхідну інформацію для заповнення податкової декларації.
При виведенні коштів ми виступаємо податковим агентом та самостійно проведемо всі необхідні розрахунки та утримання податків.

Немає картки monobank?

Не біда — почніть реєстрацію в застосунку.

Відкриття картки ні до чого не зобов'язує. Але у нас є ще дуже багато крутих пропозицій
get card